Mytí a ošetřování podlah

myti podlahHloubkové čištění a mytí podlah

Čištění linolea a dřevěných podlah

Broušení kamenných podlah

Krystalizace mramorových podlah

Leštění podlah

Ošetřování podlah

Každý den si domů či do kanceláře přinášíme obrovské množství nečistot z ulice. V našich podrážkách se usazují hliněné částice, písek, prach i různé chemické látky, které vedou ke znečištění a často také ke zničení podlahové krytiny. Všechny podlahové krytiny proto vyžadují pečlivou, správnou a pravidelnou péči. Jen správná péče Vám může udržet podlahu čistou, krásnou a nepoškozenou. Pro udržení čistoty a atraktivní vzhled všech typů podlah provádí naše společnost pravidelné čištění nebo periodické čištění podlah.

Pravidelné čištění spočívá v každodenním mytí podlah speciálním strojem. Periodické čištění zpravidla zahrnuje tzv. generální úklid. Tento typ služeb obvykle provádíme pro odstranění odolných nečistot z podlahy a pro obnovení ochranného nátěru podlahové krytiny Jak často bude třeba takové péče o podlahy závisí na mnoha faktorech: stupeň znečištění, požadavky zákazníka atd.

Hloubkové čištění a mytí podlah

Hloubkové čištění a mytí podlah se provádí následujícím způsobem:

 • na podlahu se aplikuje speciální chemický roztok;
 • dále se provádí čištění podlahy rotačním strojem;
 • roztok spolu s nečistotami se odstraní pomocí vysavače na suché a mokré vysávání;
 • nakonec se provádí mytí podlahy čistým roztokem.

Po dokončení hloubkového čištění podlahy můžeme, na přání zákazníka, nanést na podlahovou krytinu ochranný povlak, který bude v budoucnu chránit Vaše podlahové krytiny před nejrůznějšími vnějšími vlivy.

Čištění linolea a dřevěných podlah

Linoleum je jedna z nejoblíbenějších podlahových krytin. Popsat ho lze třemi slovy: levné, praktické a estetické. Dříve, než budeme mluvit o čištění, nabídneme Vám doporučení. Pokud vlastníte prostory, kde se předpokládá vysoká průchodnost lidí, a vy jste nedávno položili linoleum, objednejte si nanesení ochrany. Specialisté naší společnosti nanesou na Vaše podlahy několik vrstev speciálního polymerního materiálu. Tato ochranná polymerní vrstva chrání podlahy před jakýmikoli vnějšími vlivy. Po aplikaci schne během půl hodiny a pro zvýšení ochrany se nanáší několikrát.

Při čištění dřevěných podlah je nutné si uvědomit, že je může poškodit vlhkost, to znamená, že není možné je při čištění zaplavit vodou. Kromě toho nelze použít práškové prostředky s většími zrnky, protože mohou poškrábat podlahu. Na tom, čím je dřevěná podlaha chráněna (voskem, lakem, olejem), závisí výběr čisticích prostředků. Špatně vybraný prostředek může podlahu poškodit.

Broušení kamenných podlah

Broušení všech přírodních druhů kamene, včetně mramoru a žuly, provádíme s pomocí speciálních strojů s otočnými kartáči. Používá se jak hrubý kartáč, tak i různé nástavce na vytvoření dokonalého povrchu podlahy.

Krystalizace mramorových podlah

Standardní postup pro komplexní péči o mramorové podlahy obvykle představuje je, broušení a leštění. To ovšem často nestačí, zejména na veřejných místech (v bankách, nákupních centrech, vysokých školách atd.) Ideálním řešením těchto případů je krystalizace mramorové podlahy.

Krystalizace mramorových podlah přináší:

 • zvýšenou odolnost mramoru proti otěru;
 • pevnost mramoru 2krát převyšující standard;
 • mramor bude živější, hladký a lesklý;
 • jednodušší a méně nákladnou péči o krystalizovaný mramor;
 • snížení úrovně skluzu o 20 %.

Leštění podlah

Leštění podlahy z mramoru - to je konečná fáze péče o mramorové podlahy. Založena je na technologii podobné broušení, s pomocí menších kartáčů, které umožňují neutralizovat mikroskopické trhliny a nerovnosti a dosáhnout tak hlubokého lesku.

Leštění podlahy z mramoru (nebo leštění podlahy z žuly) se provádí s použitím jemných diamantových brusiv vedených s cílem eliminovat nerovnosti, které zbyly po fázi broušení. Kontrolním ukazatelem kvalitně vykonané práce jsou odrazy předmětů v místnosti.

Ošetřování podlah

Tato služba ochrání Vaše podlahy před:

 • usedáním prachu a nečistot;
 • působením světelných paprsků;
 • namáháním tlakem a otěrem
 • občasným nebo trvalým působením tekutin a vlhka;
 • působením chemikálií (rozptýlených v atmosféře / při mytí podlahy / při náhodném rozlití);
 • mechanickými otřesy;
 • dilatací podlahových dílců při změně vlhkosti a teploty;
 • postupným sesycháním podlahových dílců.

 

Ceny mytí a ošetřování podlah

Ceny za ošetření podlah jsou závislé na typu podlahy, velikosti plochy, míře znečištění a požadavku na údržbu:

Mytí podlah Cena/Цена/Price
Ošetřování laminátových podlah 27 - 33 Kč/m2
Ošetřování dřevěných podlah 30 - 39 Kč/m2
Strojové mytí podlah od 2 Kč/m2
Chemické čištění podlah a nanesení 2-3 vrstev ochranných vosků 50 Kč/m2
Odstraňování žvýkaček z podlah a schodů 30 Kč/ks
Odstraňování žvýkaček z koberců 40 Kč/ks
Mytí a čištění keramických obkladů od 38 Kč/m2
Strojové čištění podlah garáží, skladů od 3 do 18 Kč/m2
Krystalizace mramorových podlah od 120 Kč/m2
Leštění podlah 4 Kč/m2

Objednat tento typ služby nebo získat potřebné informace můžete na telefonním čísle: +420 777 926 300 či na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Pro objednání klikněte na tlačítko "Objednat" a vyžádejte si nabídku šitou na míru Vašim potřebám.

Objednat