Základní 4 metody ochrany podlah

Napsal Detai Cleaning. Posted in Članky.

hydroizolace

K dnešnímu dni existují již čtyři způsoby, které účinně chrání strukturu materiálu, ze kterého je vyrobena Vaše podlaha, před předčasným opotřebením a poškozením. Ještě nedávno jich bylo celkem tři, ale nanotechnologie postupně přišli v tuto část našeho života. Ano, zaměstnanci úklidové firmy tvrdí, že pokud novu podlahu zvláštním způsobem zpracujeme, její životnost se výrazně zvýší. Kromě toho, ještě vám ušetří peníze na další čištění podlahy.

Krystalizace

Pokud je vaše podlaha vyrobena z přírodního kamene, který má uhličitanový základ (mramor, travertin nebo dolomit), pak nejlepší ochranou pro něj bude krystalizace povrchu. Podstatou tohoto procesu je v tom, že na povrch je aplikována chemická látka, která se prakticky okamžitě spojí s vápníkem v kameni, která tvoří robustní ochrannou vrstvu.

Dva hlavní důvody pro konání krystalizace:

  • obnovení již dříve poškozeného kamene;
  • přírodní péče o podlahu;

Po této proceduře se kámen stává mnohem odolnější. Vodoodpudivost se zvyšuje 10 krát, také míra skluzu výrazně klesá. Podlahy po takové zpracování vypadají jasnější, a méně lepí nečistoty. Tento účinek trvá od šesti měsíců až do roku a půl, po kterém vše opakuje znovu.

Hydroizolace a polymerní sloučeniny

hydroizolace do poNa ochranu podlahy od vody (to platí zejména tam, kde je zvýšena vlhkost), se na podlahu podává speciální vodoodpudivá směs. Dělat to lépe v okamžiku, leštění, protože aktivní komponenty, které jsou součástí použitého chemického prostředku, rychleji pronikají na hladký povrch.

Při pomoci aplikovaní na podlahy polymerních látek. Látky vytváří na povrchu zvláštní ochranný film. Ten ochranný film chrání Vaši podlahu v průběhu minimálně 2 měsíců a maximálně jeden rok. Vytvořit to je dost jednoduché - v procesu konečné zpracování podlahy z parketu, laminátu a jiných podobných materiálů, se nanáší speciální chemický prostředek:

  • vosk;
  • tmel;
  • lak;

S určitou frekvencí je třeba opakovat aplikace polymerních sloučenin.

Nanotechnologie

Součástí nových směsí pro ochranu podlah patří nanočástice. V důsledku tohoto procesu nad přirozenou strukturou materiálu, ze kterého je vyrobena podlaha, tvoří nanovrstva. Ochrana podlahy z pomocí nanotechnologie je schopna chránit povrch od jednoho roku do tří let.