Péče a čištění perských koberců

Napsal Detai Cleaning. Posted in Članky.

čištění perskych koberců

Perské koberce vyžaduje pravidelné vysávání, aby se zabránilo vnikání abrazivních částic, které negativně působí na vlákna a vedou k negativním změnám struktury (trhaly) vlasy perského koberce. Musíme upozornit na to, že perské koberce, zejména hedvábí, neměly by být vysáváni turbo kartáčem. Používejte pouze hladké hubici při čištění koberců.

Pokud tekutina se vylila na perský koberec, okamžitě osušte místo úniku suchým hadříkem nebo bílým ručníkem. Při zasažení potravin na povrch, počkejte, až to vyschne, potom jemně odstraňte z koberce. Nikdy nepoužívejte k odstraňování skvrn žádné čistící prostředky. Muže to zničit ornament koberce nebo změnit jeho odstín.

Moč, žluč zvířat způsobují vážné poškození perských koberců. Má to nejen nepříjemný zápach, ale vede i k změně barvivého ornamentu koberce, a v některých případech k hnití. Snažte se maximálně rychle sebrat kapalinu, čistou látkou. Doporučujeme čistění, pouze odborné specializované úklidové firmy jako «Detai Cleaning».

Jak se provádí profesionální čištění?

Persidski kobercy

V žádném případě nesmí být použita voda, prášky, pěny, a pár. Použití vodních roztoků, páru vede k nevratným změnám struktury vláken. Koberce se musí čistit nejen ze strany vlasu, ale i zádní strany. Čištění vlny musí probíhat rychle a rovnoměrně. Doporučujeme se koupit speciální protiskluzový materiál na podlahu. Tím se získá požadovaný průtok vzduchu ze spodní části koberce od základů, ale také částečky nečistot a prachu nebudou hromadit se v základní časti koberců. Nezapomeňte na zpracování vlněných koberců proti molům.

Je vhodné občas otočit koberec, protože v místech intenzivního provozu koberec se rychleji opotřebovává.

Technologie čištění perských koberců - komplexní vícestupňový proces má několik pracovních cyklů. Zpracování jednoho koberce trvá obvykle od dvou do pěti dnů v závislosti na stavu.

Operace čištění perských koberců

Za vyčištění perského koberce počítejte s částkou zhruba 700,- 1000Kč za každý m2.