Metody čištění koberců

Napsal Detai Cleaning. Posted in Članky.

 

mokre čištěni koberců

Suché nebo práškové čištění koberců

Extrakční nebo mokre čištění koberců

Čištění koberců kotoučovým strojem

Čištění koberců pěnou

Úklidová firma «Detai Cleaning» zajišťuje bezpečnost všech prací, včetně suché čištění koberců. Naši specialisté mají ve výzbroji profesionální nástroje a techniku. Po vypraní koberce, jsou naprosto bezpečné pro děti a zvířata.

 

Suché neboli práškové čištění koberců

Extrakční čištění koberců - skvělý způsob, jak se vypořádat s nečištěním. Ale vyhovuje to zdaleka ne pro všechny druhy kobercových výrobků. Například, perské koberce z přírodních vláken kontakt s vodou je kontraindikován. V tomto případě alternativní metodou je suché čištění.

Suché čištění koberců často nazývají práškové čištění koberců, kvůli vzhledu chemii. Detergentní směs je opravdu jako prášek, ale ve skutečnosti to je miliony mikro čistících houbiček. Drobné houbičky impregnované zvláštní sloučeninou, která rozpustí nečistoty: jak vodní, tak i masné nebo tučné.

Plusy a minusy Suché metody čistění koberců

Jasnou výhodou metody suchého čištění koberců je nízký stupeň hydratace koberců: při dodržení technologie nepřekročí 5-10%. To znamená, že při použití této technologie je vyloučena deformace, změna barvy nebo vyskytnuti šmouh. Takové čištění bude vyhovovat všem těm výrobkům, které vyžadují jemný přístup.

Nicméně, existuje u suchého čištění i nevýhody - ne příliš vysoká účinnost. V tomto případě nejsou dokonale vyčištěný koberce. Takže suché čištění je ne vhodné pro silně znečištěné ploch. Pokud na koberci jsou skvrny - možná používat kombinované metody: celkové suché čištění a zpracování fleku lokálním odstraňovačem skvrn.

 

Extrakční nebo mokre čištění koberců

Extrakční (nebo vlhká) metoda čištění koberců - to je «zlatý standard» pro péči o koberci. Většina výrobců doporučují používat přesně extrakční čištění koberců, jako nejúčinnější a bezpečný způsob pro profesionálně čištění. Extrakční čištění lze nazvat čištění teplou vodou. Za pomoci speciálního zařízení zahřívá detergentní prostředek který je distribuován na koberec v podobě velmi jemného postřiku.

Prostředek proniká hluboko do vláken, reaguje se špínou, a «tlačí» na povrch. Poté chemie se špínou odstraníme s pomocí vakuového vysavače.

 

Plusy a minusy extrakční metody čištění koberců

čištění kobercůČištění s pomocí extrakční metodiky je vhodné pro většinu moderních koberců. Je však třeba poznamenat, že jeho účinnost je závislá na kvalifikaci pracovníků: jen odborník může přesně určit, jaký druh mycího prostředku může být použit na koberec. Proto, lehce znečištěné koberce mohou být čištěny jen vodou. Je to zvlášť významné v případě, že v domě jsou malé děti, které jsou alergiky. Ale hodně špinavé koberce vyžadují přísady k vodě čisticího prostředku v jistém poměru.

Neméně důležité je vybrat optimální čistící režim, který na jedné straně umožní zbavit nečistot, a na druhé - ne škodilo koberců v podobě odbarvení nebo smršťování. Protože některé výrobky s lehkostí přenáší vliv vysoké teploty, a jiní naopak, mohou vydržet pouze «studenu sprchu»

Nespornou výhodou této metody je, že koberec se čistí důkladně: čistič se podává pod vysokým tlakem a proniká do nejhlubších vrstev. "Poplatek" za to - vysoký stupeň vlhkosti. Kvůli vysoké vlhkosti extrakční (nebo vlhká) metoda se nedoporučuje k čištění vlněných, hedvábných a další starožitné koberce, které vyžadují minimální vlhkost a zvlášť delikátní přístup. Oni mohou být čištěny pouze suchou cestou.

 

Čištění koberců kotoučovým strojem

Kotoučový stroj je to speciální stroj, který se používá nejen pro čištění koberců, ale také pro leštění podlah, broušení a krystalizace, protiskluzové nátěry podlah. Princip činnosti je v otáčení kotouče (podložky). Rotační stroj má kartáč na čištění koberců různých stupňů tuhosti, unášeč brusných papírů, a zásobník (nádrží) pro čisticí prostředky.

Proces čištění koberců kotoučovým strojem zabírá čas. V důsledku toho se koberec stává nádherné čistý. Kromě toho, čisticí roztoky vytvářejí odpudivou impregnaci, díky které částice prachu méně usazují na povrchu koberce.

 

Čištění koberců pěnou

Čištění koberců pěnou

Suchá pěna se vyrábí za pomoci pěnového generátoru a nanáší se na povrch koberce, kde se vstupuje do chemických reakcí se špínou. Pak pěna se odstraní za pomoci speciálních přístrojů. Výhody tohoto pěnového čištění koberců je následující: rychlé schnutí koberce (do 40 minut), efektivní čištění koberců s krátkým vláknem.