Jak vyčistit skvrnu od krve z koberců

Napsal Detai Cleaning. Posted in Članky.

Před čištěním vyzkoušíte na vzorku látky nebo na méně viditelném místě, zda nedochází použitím čistidla k poškození nebo odbarvení látky

Vyčištění krvePo skvrnách od jídla a nápojů, skvrny od krve, zaujímají druhé místo v čištění. Odřeniny, krvácení z nosu, ležérní střih kuchyňským nožem nebo papírem, doslova pár kapek krve. Pokud zašpiní se koberec - vzhled jeho bude jednoznačně poškozen. Ale ne navždy

Čerstvé skvrny od krve

Nejjednodušší vyčistit krev, pokud to nestihne vyschnout.

  • Připravte si roztok z 1 lžíce čpavku (amoniaku) a 0,5 šálku studené vody. Naneste ji na skvrnu. Prosím, nepoužívejte horkou vodu! Od ní probíhá reakce hemokoagulace krvi a vyčistit to bude výrazně těžší.
  • Opláchněte čistou vodou a vysajte koberce suchou papírovou utěrkou.
  • Důkladně propláchnete saponátovým přípravkem
  • Opláchněte čistou vodou a opět vysajte koberce suchou papírovou utěrkou.
  • Počkejte na úplné vyschnutí koberce.

Vyčištění zaschlé krve

  • Odstraňte zaschlou krev mechanicky: vyčistit její suchým tvrdým kartáčem, a vysajte koberce - to umožní odstranit drobné suché částice krve.
  • Za pomoci bílého hadru nebo ubrousku naneste na skvrnu roztok z 1 lžíce prostředku pro mytí nádobí a 2 šálků studené vody. Opakujte postup vícekrát.
  • Pokud mýdlová voda ne odstraňuje skvrny, použijte amoniak. Smíchejte 1 polévkovou lžíci amoniaku s 0,5 šálku vody a naneste na skvrnu. Na obracenu stranu koberců, dejte několik papírových ručníků, přitisknou jejich knihou nebo jakýmkoli těžkým předmětem. Po půl hodinách odstraňte zatížení a ručníky. Počkejte na úplné vyschnutí koberce.

V případě, že skvrny nebo žluti rozvody, zůstaly, lze použít:

Ocet

Smíchejte ocet s vodou v poměru 1 : 2. Naneste na skvrnu.

Jedlá soda

Smíchejte 2 lžicí sody s 1 sklenici vody v misce. Získanou hmotu naneste na skvrnu pohyby a nechte na 5 minut.

 

Univerzální řešení pro vyčištění jak čerstvé, tak i dlouhodobé skvrny od krve lepši požádat o pomoc specializovanou úklidové firmy, která nabízí službu čištění koberců, čištění koberců s vysokým vlasem, čištění perskych koberců. Například Detai Cleaning.