Čištění koberců s vysokým vlasem

Napsal Detai Cleaning. Posted in Članky.

Koberce s vysokým vlasem

Koberce s vysokým vlasem - je to ideální řešení pro ložnice nebo obývací pokoje. Ale nezapomeňte, že je měkký a nadýchaný (výška vlasu nejméně 1.5 cm) koberec, ať je vyrobeny z akrylátu, nylonu, polyesteru nebo přírodních vláken, dost vybíraví v péči. Problémy mohou nastat různé, a jejich odstranění, samozřejmě, je nutno provádět různým způsobem.

Hluboké znečištění koberce

Koberce s vysokým a hustým vlasem mají jednu velkou nevýhodu - často špína, kterou včas se ne vyčisti, pronikne do hloubky. To platí i pro prach, který se usadí mezi vlasy.

Vyřešit tento problém je možné pouze s pomocí speciálního vysavače průmyslové kapacity. Takový vysavač uvolní prach a nečistoty bez narušení struktury vláken. Pokud koberec hodně znečištěn, jeho čistíme mechanickým způsobem, a potom přecházíme přímo k chemickému čištění.

Problém zápachu

Koberec s vysokým vlasem také velmi dobře pohlcuje a drží pachy. Mohou to být vůně tabáku nebo nejméně příjemné, pachy z domácích zvířat (přírodní vůně psů a koček, ale také - moči a fyziologické sekrece). Vyvést pachy běžnými domácími prostředky prostě nelze, to je důvod, proč budete potřebovat pomoc, služby čištění koberců.

Skvrny

Rozlitá káva? Dítě nalilo barvu nebo rozetřelo kosmetiku? Není problém! Samostatně řešit problém se skvrnami nebude snadno (lze snadno poškodit vlas nebo udělat vybledlé místo), ale pro profesionály, jako úklidová firma Detai, je to jednoduchá záležitost. Samozřejmě, že náklady na čištění koberců z vysokým vlasem vyšší, než je obvyklé.