Čištění bazénů

Napsal Detai Cleaning. Posted in Članky.

Detai Cleaning Čištění bazénů

Co zahrnuje čištění bazénu

Diagnostika

Čištění dna a stěn bazénu

Odstranění vodního kamene

Proplachování filtrů

Jako každý vodní útvar, bazén s časem stává špinavý. Mnoho majitelů si myslí, že bazén schopny vyčistit se sám, protože voda v něm neustále cirkuluje a filtruje. Ve skutečnosti to nestačí. Pravidelné čištění bazénu je nutné, i když máte moderní a výkonné filtry. Provádět ji musí profesionál, a nikoliv zahradník, nebo uklízečka. Vyndávat padlé listí z vody, ještě neznamená «vyčistit bazén».

Co zahrnuje čištění bazénu

servis bazénuTakže, co znamená čištění bazénů? Je to celý komplex aktivit v diagnostice a technickém vybavení bazénu, dezinfekce, odstranění odpadků, nečistoty a sedimentu. Pravidelné profesionální čištění umožňuje dlouhodobé udržet průhlednost vody, nabízí krásu a bezpečnost bazénu.

Diagnostika

Za prvé, odborník z úklidové firmy musí zkontrolovat bazén, zjistit stupeň znečištění a zvolit optimální metodu pro konkrétní čištění. Někdy před čištěním je nutná diagnostika technických systémů bazénu, protože to není jen nádoby s vodou, je u něj velmi komplikovaný «nádivka», práci, kterou je třeba pravidelně kontrolovat.

Čištění dna a stěn bazénu

Je to jeden z nejdůležitějších fází čištění bazénu. Před zahájením čištění, je nutné vypustit vodu. Práce začíná, když dno a stěny jsou ještě mokré. V tomto případě jednodušší odstranit znečištění, bez poškození dlaždice a sparu. Pokud bazén byl suchy po dlouhou dobu, mistr speciálně navlhči dno, boky a spary.

Nečistoty a skvrny jsou odstraněny s pomoci prostředky, které obsahují kyselinu. Zacházet s nimi opatrně. Takové prostředky se nanášejí speciálnou tlakovou pumpou, který vytváří hustou pěnu. Pak dno vymazáne pomocí pěny čistíme kotoučovým strojem. Špinavou vodu a zbytky čisticího prostředku odstraňujeme z pomoci vysavače, zatím leštěme kovové detaily – žebříky a zábradlí – pote nanášíme «Algicid», který zabraňuje růst řas.

Odstranění vodního kamene

Obcas na stěnách bazénu se objevují bílé skvrny a rozvody, které je velmi obtížné ustranit. To je takzvaný. «vodní kámen». Je to minerální usazeniny. Ve vodě je vždy určité množství vápna a různých solí. Postupem času se usazují na stěnách bazénu a kazí jeho vzhled - bazén vypadá špinavý a zahájeny. Pro odstranění vodního kamene používají pouze speciálně vyvinuté pro tyto účely čisticí prostředky - mají vliv jen na samotné usazeniny, bez poškození stěn bazénu.

Proplachování filtrů

Filtr musí pracovat nepřetržitě, bez ohledu na to, používá se bazén, nebo ne. Stagnující voda rychle stává špinavá, a nebezpečna pro zdraví. Ale časem filtry ucpava je se a přestavai účinně čistít vodu. Obvykle pískové filtry cisti zpětným proudem vody - tj. voda se podává na filtr v opačném směru. Jak často je třeba opláchnout filtr? To závisí na velikosti a zatížení bazénu. Podle odborníků - minimálně 2-4 krát za měsíc.