Co je to extrakční čištění koberců?

Napsal Detai Cleaning. Posted in Članky.

extrakční čištění koberců

Extrakční čištění - procedura, hlubokého vlhkého čištění koberců s pomocí specializovaného strojů, určený k odstranění různých nečistot, malé nebo střední míře. Účinnost extrakčního čištění do značné míry závisí od výkonu extrakčního přístroje, a také charakteru znečištění. Aby vyčištění koberce bylo nejvíce efektivní úklidová firma, obvykle použije kvalitní moderní vybavení a bezpečné pro zdraví čisticí prostředky, které nepoškodí i ty drahé tkaniny.

Extrakční čištění koberců může probíhat nejen v obytnýchmokre čištění kobercu místnostech, ale také kanceláří, dětských zařízeních a mnoha dalších prostor. Nejčastěji extrakčnímu čištění vystaveny zátěžové koberce, bytové koberce. Nicméně v případě potřeby stroj můžeme využit na čištění čalouněného nábytku, s výjimkou materiálů, které vyžadují obzvláště jemné čištění (např., přírodního hedvábí nebo jiné tkaniny z přírodních vláken rostlinného původu).

Extrakční čištění zcela zachovává barvu a vzhled výrobku. V podstatě, výkony  speciálního extrakčního přístroje dostatečné , aby všechny koberci po provedení čištění byly dost suché. Nicméně, v případě silného znečištění potřebujeme několikrát opakovat čištění,  takže při hlubokém čištění koberců potřebuje určitý čas k vysušení (obvykle 10-15 hodin). Pro urychlení schnutí koberců, používá se vysoušeč podlah, který podává intenzivní vzduch. Díky použití vysoušeče podlah, koberec schne velmi rychle. Tak, vlhké koberec o rozloze až 30 m zcela vyschne přes 40 minut, maximálně hodinu.

Úklidové služby extrakčního čištění obvykle zahrnují několik fází:

  • Předem probíhá vakuové čištění koberců nebo jiných krytin s použitím profesionálního vysavače
  • Provádí se intenzivní lokální čištění s cílem odstranění skvrn
  • Hlavní fáze - samotné extrakční čištění koberců
  • Omývání pokrytí čistou vodou, která je nezbytná pro odstranění ze struktury koberců chemického čisticího prostředku spolu s nečistotami

čištění koberců na schodechExtrakční čištění koberců potřebujete provádět pravidelně, protože s pomocí běžných mycích prostředku odstraníte všechny nečistoty a prach z krytin, je téměř nemožné. To je důvod, proč většina výrobců koberců nazývají takový způsob čištění nejvýhodnější, protože umožňuje odstranit znečištění nejvíce efektivně a kvalitně.